« Syyskuu 2018 »
Ma Ti Ke To Pe La Su
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Uutiset « Takaisin
25.05.2018 [12:01] Kilparyhmien pelikausi 17-18 päätökseen juhlallisuuksin


SB Welhojen kilparyhmät kerääntyivät Ylä-Pyörön koululle viettämään 20-vuotis juhlakauden 2017-2018 päättäjäisiä. Ohjelmassa oli mm. kahvi ja kakkutarjoilu sekä palkintojen jako. Tilaisuudessa kuultiin seuralegenda Antero Nissinen muistelmat parinkymmennen vuoden takaa, sekä joukkueiden kohokohdat päättyneeltä kaudelta.


 PALKITUT:

JOUKKUE KEHITTYNEIN PELAAJA TSEMPPARI PELAAJA
10-pojat Orjala Eelis Eemeli Tossavainen
09-pojat Nooa Tirkkonen Kalle Liukkonen
08-pojat Aarne Karvonen Lotta Penttilä
07-pojat Sampo Väisänen Eeti Korhonen
Eelis Kontturi
06-pojat (keltainen) Aatu Pitkänen Elias Pitkänen
06-pojat (musta) Antti Korhonen Jussi Kauppinen
05-pojat Manu Moilanen Lauri Saastamoinen
05-pojat Black Konsta Eskelinen Otso Ikäheimo
04-pojat Stars Veeti Ronkainen Teemu Isotalo
04-pojat Flames Aleksi Valli Veikka Rantala
F-tytöt Minea Tiainen Peppi Ruuskanen
E-tytöt Mona Hakkarainen Maria Savander
D-tytöt Henrietta Piirainen Sonja Pehkonen
     
JOUKKUE KEHITTYNEIN PELAAJA PARAS PELAAJA
03-pojat (Stars) Panu Kukkonen Matias Pyy
03-pojat (Flames) Aatu Jaatinen Antte Lehikoinen
02-pojat (Akatemia) Sami Mikkonen Topias Simonen
02-pojat (Wings) Janne Ukkonen Miro Moilanen
B-pojat B3 Jesse Sinervuo Heikki Jolkkonen
B-pojat B2 Jere Kuusinen Eetu Pentikäinen
B-pojat Akatemia Akseli Jolkkonen Elias Niskanen
A-pojat Akatemia Nuutti Manninen Elias Niskanen
C-tytöt Kiia Tuomainen Ella Jolkkonen
B-tytöt Roosa Vänni Olivia Honkonen
     
Erityisryhmä Joona Laitinen Timo Vuosmaa
Naiset 2.joukkue Jaana Jokela Sara-Miina Rentola
Naiset edustus Olivia Honkonen Kirsi Turunen
Miehet 3.joukkue Lasse Tanninen Arttu Ketolainen
Miehet akatemia Aku Kukkola Lauri Künnap
Miehet edustus Mika Rissanen Iiro Lankinen
     
ERIKOISPALKINNOT    
Vuoden poikajuniori Mika Rissanen  
Vuoden tyttöjuniori Olivia Honkonen  
Seuratoimijapalkinto Veli Rissanen  
Vuoden joukkue 05-pojat  
Vuoden valmennusryhmä Markku Lindholm  
  Markku Hassinen  
  Markku Itkonen  
  Olli Mäkinen  

 

Yhteistyökumppanit
       
NettiTieto Oy