Oletko kiinnostunut urheiluseuran viestinnästä?

Haemme henkilöä/henkilöitä vastaamaan seuramme viestinnän suunnittelusta ja toteutuksesta. Tehtäviin kuuluu esimerkiksi sisällöntuottaminen seuran www-sivuille sekä sosiaalisen median kanaviin. Tarkempi tehtävien suunnittelu tehdään tehtävään valittujen kanssa. 

Tehtävä soveltuu esimerkiksi viestintää opiskeleville tai muutoin viestinnästä kiinnostuneille. Odotamme hakijoilta aitoa kiinnostusta urheiluseuraviestintään, yhteistyötaitoja, sekä olemassa olevia viestinnän taitoja. 

Mikäli koet kiinnostusta tulla osaksi seuran viestintätiimiä, laita vapaamuotoinen hakemus meille viimeistään tiistaina 22.6.2022. Hakemukset tulee toimittaa sähköpostitse osoitteeseen panu.lappi@welhot.fi

LISÄTIEDOT:
Panu Lappi / Welhot ry
toiminnanjohtaja
050-5711338
panu.lappi@welhot.fi


Jaa uutinen

Viimeisimmät uutiset