Kiinnostaako valmentaminen? 

Welhot tarjoaa tällä hetkellä yli 50 valmentajalle erinomaisen ympäristön toimia eri tasoissa valmennustehtävissä, kehittäen samalla omaa osaamistaan. Welhojen valmentajayhteisö on toiminut vuosien varrella erinomaisena ponnahduslautana myös ammattilaisuutta kohti.    

Tarjoamme valmentajillemme jatkuvan tuen sekä kouluttautumismahdollisuuksia valmentajan mielenkiinnon ja osaamistarpeen mukaan. Valmennustehtävistä on mahdollista saada myös palkkio, joka määräytyy tehtävänkuvan, koulutuksen ja kokemuksen perusteella.

Edellytämme valmentajiltamme kykyä toimia niin aikuisten kuin lasten ja nuorten kanssa, sitoutumista tehtävään ja seuran toimintatapoihin, sekä halua kehittää omaa osaamista. Räätälöimme valmennustehtävät jokaiselle erikseen oman kokemuksen ja vahvuuksien mukaisesti.

Lisätietoja valmentamisesta, valmentajapolusta ja -koulutuksista, sekä avoimista valmennustehtävistä saat seuran valmennuspäälliköltä Mikko Tiihoselta. 

Mikko Tiihonen
valmennuspäällikkö
mikko.tiihonen@welhot.fi
050-5486654


Jaa uutinen

Viimeisimmät uutiset